Nagy örömmel tudatjuk, hogy szervezetünk bekerült a NIOK Alapítvány – Nonprofit.hu Legjobb civil vállalkozás, termék, szolgáltatás – az Erste különdíjának döntőjébe!
„A vállalati és civil szektor összefogása a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása és a befogadó környezet megteremtése érdekében” elnevezésű projektünket ismertettük, melyben bemutatjuk, hogy az Alba Mentor Humán Szolgáltató Alapítvány és a MediaMarkt Magyarország Kft. együttműködése azért egyedi és különleges, mert ötvözi egy civil szervezet társadalmi érzékenységét és szakértelmét egy multinacionális vállalat innovatív foglalkoztatási megoldásaival.
A Vállalati Program elindítását a székesfehérvári Media Markt áruház és az Alapítvány 2020. óta tartó együttműködése hívta életre. Célunk a vállalati rehabilitációs program bevezetésével, hogy támogassa a megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját. A program biztosítja számukra a fenntartható munkakörnyezetet, elősegíti a társadalmi felelősségvállalást és a munkahelyi jólétet, miközben a vállalat számára is kompetens, elkötelezett munkaerőt biztosít. Célként jelenik meg a megváltozott munkaképességű személyek arányának növelése a vállalatnál, a rehabilitáció és az integráció megvalósulásának támogatása, a dolgozók hosszú távú megtartása és a munkahelyi befogadás erősítése. A legtöbb rehabilitációs program vagy kizárólag belső HR-stratégia mentén működik, vagy alapítványi keretek között valósul meg, de itt a két szektor erősségei összeadódnak:
A civil oldal mélyreható ismeretekkel rendelkezik a megváltozott munkaképességű emberek támogatásáról, rehabilitációjáról és integrációjáról. A vállalati oldal pedig országos szinten biztosít valós, piacképes álláslehetőségeket, megmutatva, hogy egy nagyvállalat hogyan tud társadalmilag felelős módon működni. Ez az együttműködés nem csupán munkahelyeket teremt, hanem tudatosan formálja a vállalati kultúrát, érzékenyíti a munkavállalókat, és hosszú távú fenntartható megoldásokat kínál. Azáltal, hogy a program ténylegesen működő üzleti környezetben zajlik, bizonyítja, hogy az integráció nem csupán egy CSR-kezdeményezés, hanem valós gazdasági értéket is teremt mindkét fél számára. Ez a fajta közös munka példaértékű lehet más cégek és civil szervezetek számára is, hiszen megmutatja, hogy a társadalmi felelősségvállalás és a versenyképes üzleti modell nem zárja ki egymást, hanem erősítheti is.
Köszönjük a zsűrinek a megtisztelő figyelmet és elismerést!
Kedves Ügyfeleink, Partnereink, Támogatóink, Barátaink! Ezzel nincs vége! 😊 Minden döntős szervezet részt fog venni az áprilisban az nlc felületén induló közönségszavazáson is. Számítunk a szavazataitokra!
Ők jutottak idén a Civil Díj döntőjébe!
Az idei évben több mint 130 pályázat érkezett be, amelyek közül a zsűri 22-t juttatott a döntőbe.
A pályázatokat a Civil Díj szakmai zsűrije a kiírásban szereplő értékelési szempontok alapján bírálta el. Az értékelési folyamat során a pályázatok közül néhány a zsűri döntése alapján átsorolással új kategóriába került. (A zsűritagok listáját és az értékelési szempontokat itt találjátok.)
Szeretettel gratulálunk minden pályázónak, lelkesítő volt olvasni értékes munkátokról, kezdeményezéseitekről! Felemelő, hogy ilyen sok és sokféle szervezet, közösség fog össze és tesz különféle jó ügyekért.
Nagy örömmel osztjuk meg veletek a döntősök listáját!
Legjobb együttműködés
• Kiss Csillag Közhasznú Alapítvány: Nők a Kisscsillag fényében – ajándék szolgáltatások nőnap alkalmából
• Supersum Közhasznú Alapítvány: Supersum Háladíj
• Új Start Alapítvány: Henkel – újStart együttműködés
Legsikeresebb adománygyűjtés
• Csemetekert Közösség Alapítvány: Benned a létra mentorprogram adománygyűjtő kampánya
• Egyesület az Inklúzióért: A Változás Konyhája – speciális követes adománygyűjtő kampány
Legnagyobb hatású projekt
• Anafilaxiás Allergiásokért Egyesület: Anafilaxiás allergiásként biztonságban otthon és a nevelő/oktató intézményekben
• Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány. Mi a pedofília, és mik a legfontosabb tudnivalók a gyerekekkel szembeni szexuális erőszakról? – szakmai anyagok felelős felnőtteknek
• Magyar Élelmiszerbank Egyesület: Mentsünk melegételt nélkülözőknek! Legnagyobb hatás
• Utcajogász Egyesület: Törvénymódosítás az egyéni vállalkozó kisgyermekes anyák ügyében
Legjobb helyi kezdeményezés
• Civilek a Palotanegyedért Egyesület: Helyi identitás megőrzése
• LÉTRA Lépj át a Határaidon Közösségi Egyesület: Hogyan csináld jobban?! Komplex tehetséggondozó program
• TASAK Tanoda: „Te jövőnek hívod. Ő álomnak. Mi célnak!” – A tuzséri TASAK Tanoda
Legjobb kommunikációs kampány
• Egyesület az Inklúzióért: Ne gondold túl! – integrált médiakampány a fogyatékos emberek befogadásáért
• Magyar Gyermekmentő Alapítvány: Játszótéri elsősegélynyújtó információs táblák
• SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa: Egyedül – akiket nem vesznek fel sosem
Legígéretesebb új szervezet
• Empátia Pszichológiai Központ
• Kisvilág Kulturális és Társadalmi Alapítvány
• Kortárs Roma Művészet Tere Egyesület
Legjobb civil vállalkozás, termék, szolgáltatás – az Erste különdíja
• Alba Mentor Humán Szolgáltató Alapítvány: A vállalati és civil szektor összefogása a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása és a befogadó környezet megteremtése érdekében
• Magyar Élelmiszerbank Egyesület: JótéKonyha – Jót teszel, ha itt eszel!
• Minden, ami Szatmár-Bereg
• Örömhír Alapítvány: „Egy szelet tengert Orgoványra!”
Minden döntős szervezet részt fog venni az áprilisban az nlc felületén induló közönségszavazáson is, a közönségdíj sorsa tehát itt dől el – ezzel kapcsolatban később küldünk részletes infót. A szakmai kategóriák díjairól a Civil Díj zsűrije fog dönteni.
A díjátadót, ahol fény derül a győztesekre, május 15. csütörtök este rendezzük meg Budapesten, az Aranytízben. Írjátok be a dátumot már most a naptáratokba, meghívót az esemény előtti hetekben küldünk a részletes programmal.
A Civil Díjat alapította és kiadja: NIOK Alapítvány
A Civil Díj főszponzora: Erste
A közönségszavazás médiapartnere: nlc